بهترین سازنده بشقاب میناکاری

ظروف میناکاری از ظروفی می باشند که علاوه بر داشتن ظاهری و زیبا و ناب دارای یک پیشینه و تارخچه منحصر به فرد است. از سال های دور ظروف مینا کاری در میان بسیار از مردم کشور ما به عنوان یک ظرف نفیس که آمیخته با ذوق و هنر ایرانی بوده است.
 


مینا کاری روی ظروف از زمان های گذشته به عنوان یک هنر جامعه پسند مورد توجه عموم بوده و بسیاری از استان های کشور در این زمینه سرآمد بوده اند. هنر بشقاب میناکاری اصفهان یکی از استان های کشور است که در این زمینه بسیار معروف و مشهور بوده و هست.از دیرباز استادین زیادی در این حیطه فعالیت می نمودند و نسل به نسل ابن هنر که نماینگر فرهنگ اصیل ایرانی است را منتقل می داده اند. به همین رو هنر مینا کاری همچنان در میان بسیار از خانواده های ایرانی پا برجاست.


بشقاب های میناکاری شده یکی از انواع ظروفی هستند که هنر مینا کاری را به تام بر روی آن می توان اجرا نمود. دیگر ظروفی که هنرمندان ایرانی بر بر روی آن ها طرح های میناکاری رو اجرا می کنند :  از قبیل کاسه، سینی، قوری و ... .در ظروف مینا کاری بیشتر زمینه رنگ نقوش به رنگ آبی و یا سبز و گاهی قرمز است و قالبا از رنگ آبی استفاده  می شود که پهنه بیکران آسمان در زمینه نقش گویا می کند. بشقاب میناکاری اصفهان اکثرا از زمینه آبی استفاده شده است.جنس بدنه ظروفی که برای میناکاری یا میناسازی از آن استفاده می کنند می بایست مسی، نقره، طلا و یا سفالی نیز باشد. نقوش مینایی بر روس سفال هنری نسبتا معاصر تر به دیگر ظروف است.برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول

با تخفیف و قیمت استثنایی کلیک کنید

خرید بشقاب میناکاری