بهترین میناکاری اصفهان را از کجا بخریم ؟

میناکاری اصفهان

مینا کاری یکی از صنایع دستی محبوب ایرانی به حساب می آید که مشتریان داخلی و خارجی بسیار زیادی دارد که  به دنبال خرید میناکاری مرغوب و ارزنده می باشند.
میناکاری یا مینا سازی از برجسته‌ترین صنایع‌دستی اصفهان محسوب می شود که، دارای پیشینه ای 5000 ساله می باشد. میناکاری بر روی فلزاتی از جمله طلا، نقره، برنج و مس انجام می شود. لازم به ذکر است هنرمندان عرصه میناکاری این هنر اصیل و چشم نواز را بر روی ظروف سفالین نیز پیاده سازی می کنند.
در این هنر منحصر بفرد، فعل و انفعالات پیچیده‌ای روی فلز انجام می‌شود. در ساخت یک بشقاب میناکاری شده مراحل مختلفی باید با دقت و مهارت بالا توسط میناساز انجام شود.
میناکاری که در واقع هنر تلفیق آتش،خاک و فلز می باشد، نشان دهنده قدمت تاریخ، فرهنگ و هنر  این مرز و بوم می باشد.

 میناکاری در فرهنگ لغت به معنی رنگ آمیزی پخته شده است ولی علت این نام گذاری بیشتر به خاطر قرابت مینا به رنگ آسمان می باشد که موجب شده از دیر باز این نام را بر این هنر اصیل و ماندگار گذاشته شود.
این روزها میناکاری اصفهان علاوه بر ظروف مرسوم در این حیطه هنری در شکل ها و طرح های متنوعی مثل قاب ها و حتی تندیس های میناکاری تولید و توزیع می شود. 
به گونه ای که خرید تندیس میناکاری به عنوان یک هدیه تبلیغاتی در بین صاحبان صنعت و برند به خوبی جا افتاده است.
در واقع با خرید تندیس گلدان میناکاری به عنوان هدیه تبلیغاتی علاوه بر حمایت از هنرمندان این عرصه میناکاری، روح چشم نواز این هنر را به کسانی، که ما برای آنها و آنها برای ما اهمیت دارند هدیه می کنیم.
هنر ایرانی زیبنده خانه های ایرانی می باشد و می توان گفت، صنایع دستی کشور عزیزمان و دست رنج هنرمندان این مرز و بوم بهترین هدیه و کالایی است که می توانیم خریداری نماییم.


برای مشاهده انواع محصولات میناکاری اصفهان و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به فروشگاه اینترنتی تک سبد مراجعه کنید. قیمت مناسب و اصالت کالا یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

 

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه کنید

 

 خرید محصول