رنگ های مورد استفاده در میناکاری

میناکاری یکی از پر رونق ترین صنایع دستی ایران است، که غالبا بر روی فلزات و بخصوص مس کار میشود ولی گهگاهی هم دیده میشود که روی سفال نیز میناکاری انجام شده باشد، بنابراین برای استفاده از رنگ ها باید توجه داشت که جنس زیرساخت چیست، چرا که رنگ های میناکاری بر روی فلزات و سفال با یکدیگر متفاوت هستند.


خرید قاب مینا


رنگ هایی که در این هنر به کار میرود به دو قسم هستند: رنگ های معدنی یا گیاهی و رنگ های شیمیایی، که امروزه بیشتر از رنگ های شیمیایی استفاده میشود و تنها در گذشته بوده که رنگ های گیاهی ومعدنی رواج داشته و مورد استفاده قرار میگرفتند.


قاب میناکاری


خرید


رنگ های مینا از ترکیب اکسید فلزات و نمک شکل میگیرند. در انواع ظروف میناکاری اصفهان رنگ های مختلفی هم چون آبی لاجوردی، فیروزه ای، سبز، قرمز مایل به بنفش و... به کار گرفته میشود که عمدتا ما میناکاری اصفهان را به رنگ لاجوردی و فیروزه ای میشناسیم.


قیمت قاب میناکاری


قاب میناکاری طرح نیلگون با ترکیب رنگ های مختلف مینا و با محوریت رنگ فیروزه ای، اثر خارق العاده در بین آثار میناکاری در اصفهان میباشد و با قیمت 89000 تومان زینت بخش خانه شما خواهد بود.


قاب مینا


قاب طرح پیمان یکی دیگر از نمونه های برجسته میناکاری میباشد که نظیر آن در دنیا کمتر پیدا خواهد شد، قیمت 89000 تومان کمترین بهایی است که میتوان به آن داد.


خرید محصول